مدیر سئو

مدیر سئو

به چه کسی مدیر سئو می گویند؟ وظایف یک مدیر سئو چیست؟ یک مدیر سئو موفق باید چه مهارت هایی داشته باشد؟ چرا یک مدیر سئو مورد نیاز است؟ اینها سوالاتی است که پیرامون موضوع «مدیر سئو» بیان می شود. هر شرکتی به یک مدیر سئو نیاز دارد تا با به کارگیری مهارت ها و توانایی های یک رهبر حرفه ای بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد.

مدیر سئو کیست؟

سئو به معنای کسب رتبه برتر برای یک سایت در یک کلمه کلیدی خاص در مرورگر گوگل است. مدیر سئو فردی است که مجموعه فعالیت ها و اقدامات لازم برای رسیدن به این هدف را انجام می دهد. به عبارت دیگر، مدیر سئو مسئولیت استفاده از سئو را بر عهده دارد تا با بهبود رتبه سایت و افزایش بازدید، به افزایش درآمد کسب و کار کمک کند.

یک مدیر سئو ممکن است در یک شرکت بازاریابی دیجیتال یا در بخش SEO یک سازمان کار کند. مدیر سئو ممکن است مسئول رهبری تیمی باشد که باید اعضای تیم را راهنمایی کند و وظایفی را برای عملکرد بهینه با پیشرفت پروژه ها تعریف کند. همچنین مسئول بررسی دوره ای عملکرد اعضای تیم است.

مدیران سئو مسئول رویکرد کلی یک شرکت به سئو هستند. آنها کمپین ها و پروژه ها را برنامه ریزی و اجرا می کنند و همچنین بازاریابی و تجزیه و تحلیل داده ها را مدیریت می کنند. آنها حول محور محتوا و استراتژی های کلمات کلیدی برنامه ریزی می کنند و همچنین وظایف اداری عمومی را انجام می دهند.

این مدیران مسئول به حداکثر رساندن ROI برای کمپین های آنلاین و نظارت بر طیف گسترده ای از KPI ها خواهند بود. آنها باید هم در مهارت های بین فردی و هم در مهارت های تحلیلی قوی باشند. یافتن الگوها در داده ها و ارائه آن به دیگران بخش کلیدی این کار است.

چرا یک مدیر سئو مورد نیاز است؟

یک سازمان یا گروه برای شناخته شدن و دیده شدن در دنیای دیجیتال باید در پلتفرم هایی حضور داشته باشد که بتواند خدمات یا محصول خود را به کاربران ارائه دهد که یکی از آنها سایت است. زمانی که کاربران به دنبال خدمات یا محصولی می گردند، احتمال کلیک بر روی نتایج برتر نسبت به سایر نتایج بیشتر است و اینجاست که اهمیت سئو آشکار می شود زیرا رسیدن به نتایج برتر مستلزم اجرای اصول و قواعدی است که کمیت و کیفیت است. ترافیک سایت خود را افزایش دهید.

مدیر سئو شخصی است که می تواند در این زمینه به شما کمک کند و کاربران حوزه فعالیت شما را به سایت شما بکشاند و آنها را از یک جستجوگر ساده به یک کاربر معمولی سایت شما و در نهایت به یک مشتری بالقوه تبدیل کند.

گاهی تصور می شود که سئو ساده است و تنها به تولید و آپلود محتوا محدود می شود و صاحب کسب و کار می تواند در کنار کار تخصصی خود به راحتی از سئوی سایت نیز پشتیبانی کند. غافل از اینکه سئو به تخصص و تجربه نیاز دارد.

وظایف یک مدیر سئو چیست؟

1. تحقیق کلمات کلیدی

اولین و در عین حال یکی از مهم ترین مراحل در سئو جستجوی کلمات کلیدی است. یک مدیر سئو بر اساس نتایج به دست آمده از تجزیه و تحلیل یک سایت و رقبای آن، باید کلمه کلیدی مناسب را انتخاب کند. این مرحله مهم است زیرا به اصطلاح سنگ بنای تلاش های سئوی شما است و باید به گونه ای باشد که در نهایت اهداف مشتری را ممکن کند.

2. بهبود سئو داخلی

یکی از زمینه هایی که مدیر سئو می تواند برای افزایش بازدید سایت مانور دهد سئو داخلی و فنی است. سئوی داخلی به معنای بهینه سازی هر صفحه سایت برای یک کلمه کلیدی خاص، تولید محتوای ارزشمند و مرتبط و به روز رسانی محتوایی است که مدتی است آپلود شده است. این باعث می شود که ترافیک برای کلمات کلیدی مختلف به سمت سایت جریان یابد که در نهایت به بهبود رتبه کمک می کند.

3. بهبود سئو فنی

سئوی فنی (Technical SEO) یکی از وظایف مدیران سئو است تا بتوانند شرایط مساعدی را برای دسترسی بهتر کاربران و به خصوص خزنده های گوگل به سایت خود فراهم کنند. بهبود سئوی فنی فرآیند خزیدن و نمایه سازی صفحات سایت را آسان تر می کند. سئوی فنی جدا از سئو محتوا و مرتبط با ساختار سایت است.

4. طراحی استراتژی محتوا

بازاریابی محتوا یکی از روش های دیجیتال مارکتینگ است که هدف آن تولید محتوای مفید است. یک مدیر سئو مسئول طراحی یک استراتژی محتوای جامع برای هر سایت است (استراتژی محتوا این است که چه نوع محتوایی باید در کدام صفحه و در چه زمانی منتشر شود) تا یک محتوای ارزشمند و کاربر پسند تولید کند.

5. ارتباط با مشتری

مدیر سئو به عنوان رهبر و فردی که پروژه را پیش می برد باید به صورت دوره ای با کارفرما یا مدیر سایت در ارتباط باشد تا هم کارفرما در جریان پروژه باشد و هم هماهنگی بین فعالیت های سئو و اهداف کارفرما باشد. تضمین شده است.

6.تحلیل و تجزیه

یک مدیر سئو در صورتی می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد که رقبای تجاری را از طریق ابزارهای مختلف سئو تجزیه و تحلیل کند و سایت خود را از طریق ابزاری مانند گوگل آنالیتیکس بررسی کند و صفحات پربازدید را استخراج و تجزیه و تحلیل کند.

 • طراحی، توسعه و پیاده سازی استراتژی سئو
 • انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای ارائه به تیم تولید محتوا
 • بررسی سایت از نظر فنی، پیشنهاد راه حل و اجرای آن
 • بهینه سازی محتوای سایت
 • توانایی طراحی استراتژی برای کمپین های PPC
 • توانایی تشکیل و مدیریت یک تیم منسجم
 • توانایی مدیریت و پشتیبانی چندین پروژه به طور همزمان
 • مدیر سئو چه مهارت هایی باید داشته باشد؟
 • داشتن روحیه رهبری و مهارت های ارتباطی
 • قدرت تحلیل و درک قوی دارد
 • از دانش و شیوه های به روز SEO و SEM بهره مند شوید
 • آشنایی با شبکه های اجتماعی و تاثیر آن بر سئو
 • آشنا به کپی رایتینگ برای تولید محتوای جذاب و مفید
 • بهره مندی از دانش CRO (بهینه سازی نرخ تبدیل)
 • آشنا به زبان های برنامه نویسی مانند HTML، CSS
 • مسلط به ابزارهای سئو و توانایی تجزیه و تحلیل داده ها و نتیجه گیری از آن
 • توانایی تجزیه و تحلیل بازار یک کسب و کار و ارائه مناسب ترین کلمات کلیدی
 • داشتن دانش به روز مطابق با به روز رسانی موتور جستجوی گوگل
 • بهره مندی از دانش کافی برای سئو انواع سایت ها از جمله؛ سئو سایت گردشگری، سئو سایت شرکتی، سئو سایت خبری، سئو سایت فروشگاهی و…
 • مسلط به الگوریتم های گوگل

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *